KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Durrës, digjet një BMW X5

Një automjet tip BMW X5 është djegur gjatë natës në rrugën paralel me murin e portit të Durrësit. Automjeti është në pronësi të shtetasit Ardian Gurra drejtor i departamentit të arsimit dhe kultures në bashkinë e qytetit të Durrësit. Burime të policisë së qytetit bënë të ditur se nga ekspertimi …

Më shumë

Qeveria e Kosovës harton platformë për dialogun me Serbinë

Qeveria e Kosovës miratoi një platformë për periudhën përmbyllëse të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë, që është edhe kusht për integrimin e të dyja palëve në Bashkimin Europian. Në platformën tetëpikëshe thuhet se, Kosova pret që përfundimi i bisedimeve të çojë në njohje të ndërsjellë, duke respektuar sovranitetin …

Më shumë

E Premte 20 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 29 Mars 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  do të  dominohet nga aktiviteti i Anticiklonit të Azoreve  të cilat do të  sjellin në vendin tonë dhe Kosovë rritje të temperaturave. E Premte 20 dt Prill 2018  Dita e Premte dt 20 Prill  moti do të jetë me kthjellime në Ultësirën Perëndimore dhe vranësira të pakta në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në …

Më shumë