KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Taksat amerikane mbi mallrat e BE, Merkel, Makron, May i bëjnë thirrje SHBA

Turqia nis me tarifat hakmarrëse kundër SHBA

Angela Merkel, Emmanuel Macron dhe Theresa May, i kanë drejtuar Shteteve të Bashkuara të Amerikës një apel të përbashkët: Mos vendosni taksa mbi mallrat nga BE përndryshe unioni do të kalojë në mbrojtje të interesave të tij. Pozicioni i përbashkët, ka thënë një zëdhënës i qeverisë gjermane, i cituar nga …

Më shumë