KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën

DASH: Kosova dhe Serbia të shmangin retorikën negative

Departamenti amerikan i shtetit thotë se problemet kryesore të të drejtave të njeriut në Kosovë gjatë vitit 2017 ishin sulmet ndaj gazetarëve; dhuna kundër personave të zhvendosur; korrupsioni endemik i qeverisë; mungesa e pavarësisë së gjyqësorit, përfshirë dështimet e proceseve zbatimin selektiv të vendimeve dhe dhuna kundër pjesëtarëve të pakicave …

Më shumë

Manastirliu: Program kombëtar për rehabilitimin e 300 qendrave shëndetësore

Manastirliu: Program kombëtar për rehabilitimin e 300 qendrave shëndetësore

‘Qendrat shëndetësore duhet të jene model i shërbimit’ parësor ka vlerësuar Ministrja Manastirliu gjatë inspektimit të rikonstruksionit të qëndrës në Roskosvec. “Jemi sot në Qendrën Shëndetësore të Roskovecit, e cila ju shërben 37 mijë banorëve të kësaj zone dhe shumë shpejt do të shndërrohet në qendër model të shërbimit parësor …

Më shumë

FSHF, mblidhet komisioni i disiplinës

Disiplina "syrgjynos" Sinan Idrizin

Komisioni i Disiplinës, në Federatën Shqiptare të Futbollit, është mbledhur të shtunën, pasi ka shqyrtuar ndeshjet e kupës së Shqipërisë, të luajtura të mërkurën. Në sfidën e zhvilluar në Vlorë, midis Flamurtarit e Skënderbeut, të gjithë kanë parë e dëgjuar koret e pareshtura të tifozëve vlonjatë, të cilët kanë ofenduar, …

Më shumë