KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Irani paralajmëron SHBA

Irani paralajmëron SHBA

Kryediplomati i Iranit ka paralajmërur presidentin amerikan Donald Tramp se nëse ai zbaton kërcënimin e tij për të grisur marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 mes Iranit dhe fuqive botërore, atij do t’i duhet të përballet me pasojat që nuk do të jenë të këndshme për SHBA-të. Duke folur të shtunën …

Më shumë

Aksident me viktima në Lushnje

Aksident me viktima në Lushnje

Në Grabjan të Lushnjes, një person ka gjetur vdekjen të dielën në mëngjes si pasojë e një aksidenti. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:10, në vendin e quajtur “Tre Urat”, teksa mjeti tip “Ford” me drejtues Besnik Shurdhaqin banues në fshatin Grabjan, ka përplasur një “Motorikletë”. Si pasojë ka gjetur vdekjen …

Më shumë

Rama dhe kabineti qeveritar, takim me qytetarët në Fier

rama, Rama në Fier, për buxhetin

Takimi i kabinetit qeveritar në Fier, ka patur në fokus theksimin e bashkëveprimit të qytetarëve me institucionet dhe sidomos me platformën e qeverisjes “shqipëriaqëduam.al” për ta çuar këtë bashkëveprim në nivelet dëshiruara. Duke u  ndalur në çështjet e prones, kreu i ekzekutivit ka vlerësuar rëndësinë e këtij procesi: “Drejtuesit e …

Më shumë

Ministri Klosi në pastrimin e plazhit të Vilë Bashtovës

Nisma e Javës së Pastrimit të Tokës sot ka pasur në fokus pastrimin e plazhit të Vilë Bashtovës në Rrogoshinë.  Forca të armatosura, punonjës të Bashkisë Rrogozhinë, Agjencisë Kombëtare të Zonave të Mbrojtura, Inspektoritatit të Mjedisit dhe vullnetarë të shoqatave mjedisore kanë pastruar bregdetin e njërës prej zonave pak të …

Më shumë