KRYEFAQJA » 2018 » Prill (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Prill 2018

Aleksandar Vuçiç për Kosovën

Vuçiç: Kur është fjala për Kosovën shpresoj në gjetjen e një zgjidhje

Kur NATO bombardoi Serbinë në 1999, Aleksandar Vuçiç ishte ministër i informacionit, duke zbatuar rregullat e censurës për presidentin e vendit, Slobodan Milosheviç. Gati dy dekada më vonë, vetë Vuçiç është President i Serbisë. Duke pretenduar se ka lënë pas shumë nga pikëpamjet e tij të mëparshme nacionaliste dhe duke …

Më shumë

Negociatat, Merkel inkurajon Ramën

Merkel: "Ekzistojnë disa kushte për fillimin e negociatave të pranimit"; Rama: "Ne kemi bërë përparime të pabesueshme"

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vlerësuar progresin e bërë nga Shqipëria drejt rrugës për çeljen e negociatave me BE, por opinionin përfundimtar do ta krijojë pas disa ditësh. Duke folur pas takimit me kryeministrin Rama në Berlin, zonja Merkel tha se “Ekzistojnë disa kushte për fillimin e negociatave të pranimit. …

Më shumë