KRYEFAQJA » 2018 » Prill

Arkiva Mujore: Prill 2018

Qeveria premton rritjen e kujdesi për të dënuarit shqiptarë jashtë vendit

Qeveria premton rritjen e kujdesi për të dënuarit shqiptarë jashtë vendit

Rreth 4500 shtetas shqipëtarë, sipas statistikave zyrtare, vuajnë dënimet në institucionet përkatëse jashtë vendit. Respektimi i të drejtave, ofrimi i asistencës juridike falas, rehabilitimin e tyre e transferimin kur është e mundur në Shqipëri për vuajtjen e dënimit, janë disa nga objektivat e Ministrit për Diasporën dhe Ministrisë së Drejtësisë. …

Më shumë

Spanjë, shkatërrohet një bandë narkotrafikantësh që udhëhiqej nga shqiptarë

Spanjë, shkatërrohet një bandë narkotrafikantësh që udhëhiqej nga shqiptarë

Policia spanjolle në bashkëpunim me DEA-n amerikane, Europol dhe Drejtorinë Anti-Drogë të Kolumbisë shkatërruan një bandë kriminale shqiptare që merrej me trafikimin e sasive të mëdha të kokainës. Lajmi është raportuar nga mediat e Spanjës, që njoftojnë se 5 persona ranë në prangat e agjentëve. Ndër të arrestuarit janë dy …

Më shumë

Rrugët drejt Dukagjinit, të dy akset e bllokuar

Rrugët drejt Dukagjinit, të dy akset e bllokuar

Drejtuesit e furgonëve që kalojnë në rrugën e Dukagjinit, kanë protestuar përpara Bashkisë së Shkodrës, duke kërkuar mirëmbajtjen e saj. Drejtuesit të cilët çdo ditë përshkojnë 3 njësi administrative duke iu përmbushur mes sakrificave nevojat e banorëve, kërkuan të takohen me kryebashkiaken Voltana Ademi, pasi më parë asnjë nga zyrtarët …

Më shumë

E Hënë 30 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 15 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës të cilat po kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot relativisht të paqëndrueshëm. E Hënë 30 dt Prill 2018  Fillimi i javës  dt 30 Prill  moti do të jetë  me kthjellime  vranësira  të cilat do të shoqërohen me rreshje shiu …

Më shumë