KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Qeveria miraton kontratën për ndërtimin e “Rrugës së Arbrit”

"Rruga e Arbrit", Rama dibranëve: "Hallall sharjet dhe talljet po erdhët në cermoninë e inagurimit"

Qeveria Shqiptare miratoi në mbledhjen e së mërkurës, kontratën me kompaninë “Gjoka sh.a”, për ndërtimin e “Rrugës së Arbrit”. Kontratat e firmosur më 5 shkurt të këtij viti, mori driten jeshile edhe nga Keshilli I Ministrave.”Rruga e Arbrit”, aksi kryesor rrugor në lindje të Shqipërisë, që lidh vendin me Dibrën …

Më shumë

Pronat, Bylykbashi: Vjedhjet më të mëdha të kësaj qeverie janë bërë në emër të reformave të ashtuquajtuara të mëdha

Rama: Gati bashkimi i institucioneve të pronës

Vendimi i Qeverisë Rama për pezullimin e titujve të pronësisë në zonat e bregdetit konsiderohet nga demokratët si antikushtues. Për deputetin Oerd Bylykbashi, ky vendim i cili bie ndesh me ligjin themeltar të shtetit edhe me interesin e pronarëve, ka si synim grabitjen e pronarëve legjitim, me perfitues oligarket ne …

Më shumë