KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 52)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Kryeparlamentari Ruçi në Gjenevë angazhohet për zbatimin e Reformën në Drejtësi

Kryeparlamentari Ruçi në Gjenevë angazhohet për zbatimin e Reformën në Drejtësi

Qeveria shqiptare është e angazhuar për zbatimin e Reformës në Drejtësi si një nga elementët kyç për avancimin e proceseve të integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Kështu deklaroi Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ne Forumin Rajonal për Zhvillimin e Qëndrueshëm” që u mbajt ditët e fundit në Gjeneve. Gjatë …

Më shumë

Protesta kundër HEC-eve në Kukës

Protesta kundër HEC-eve në Kukës

Qytetarë , ambientalistë e banorë të fshatrave Topojan e Novojsej të Kukësit, u mblodhën në një protestë paqësore në bulevardin ”Dëshmorzët e Kombit” për të kundërshtuar ë ndërtimin e hidrocentraleve në luginën e Valbonës dhe të parqeve kombëtare. Në protestë , qytetarët i kërkuan qeverisë, gjykatave dhe bizneseve të ndalojnë ndërtimin …

Më shumë

Meta : Marrëveshja e detit me Greqinë kërkon një bashkëpunim dhe seriozitet nga të gjitha institucionet në Shqipëri

Meta : Marrëveshja e detit me Greqinë kërkon një bashkëpunim dhe seriozitet nga të gjitha institucionet në Shqipëri

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se arritja e një marrëveshjeje të drejtë dhe të qëndrueshme me Greqinë për ndarjen e ujrave detare, kërkon një bashkëpunim dhe seriozitet nga të gjitha institucionet në Shqipëri. Këtë deklarim zoti Meta e bëri gjatë një takimi me deputetët e Komisionit parlamentar për Politikën e …

Më shumë