KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Rama me komunitetin hebre në Uashington : Këtë verë fluturim të drejtpërdrejtë nga Izraeli në Shqipëri

Rama me komunitetin ebre në Uashington : Këtë verë fluturim të drejtpërdrejtë nga Izraeli në Shqipëri

Kryeministri shqiptar Edi Rama e ka konsideruar shpëtimin e hebrenjve nga shqiptarët gjatë Luftës së Dytë Botërore si një faqe të shkëlqyer të historisë së Shqipërisë. Zoti Rama mori pjesë të dielën në Konferencën Vjetore të Komitetit Izraelito-Amerikan të çështjeve Publike në Washington DC dhe foli para 18 mijë anëtarëve …

Më shumë

Gjenevë, kryeparlamentari Ruçi takohet me zyrtarë të lartë të OKB-së

Gjenevë, kryeparlamentari Ruçi takohet me zyrtarë të lartë të OKB-së

Gjatë qëndrimit në Gjenevë në kuadër të “Forumit Rajonal për Zhvillimin e Qëndrueshëm”, Kryetari Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi u takua me zyrtarë të lartë të OKB-së. Zoti Ruçi i informoi mbi miratimin e ndryshimeve kushtetuese që mundësojnë kryerjen e Reformës në sistemin e Drejtësisë, ndërsa vlerësoi gjithashtu rolin e …

Më shumë