KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Bushati dhe Kocias bisedojnë rreth finalizimit të Dokumentit të Partneritetit Strategjik

Bushati dhe Kocias bisedojnë rreth finalizimit të Dokumentit të Partneritetit Strategjik

Ministrat e Jashtëm të Shqipërisë dhe Greqisë, Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias, u takuan sot në Tiranë në vazhdën e dialogut intensiv të mekanizmit dypalësh për zgjidhjen e çështjeve mes dy vendeve. Ministrat shqyrtuan progresin e shënuar prej takimit të Janarit të mbajtur në Korçë që është materializuar në një sërë …

Më shumë

Tiranë, opozita kundërshton në Këshillin Bashkiak mandatin e 6 këshilltarëve

Tiranë, opozita kundërshton në Këshillin Bashkiak mandatin e 6 këshilltarëve

Opozita braktisi mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës, pasi bashkoi votat me mazhorancën vetëm për të votuar ato vendime që prekin shtresat në nevojë, siç është përfitimi i ndihmës ekonomike. Kryetari i këshilltarëve të PD-se, Kreshnik Çollaku paraqiti në nisje të kësaj mbledhjeje një vendim të gjykatës së shkallës së …

Më shumë