KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Mars 2018

OKB për situatën në Gaza dhe Izrael

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të bashkuara, Antonio Guterres, ka bërë thirrje për një hetim të pavarur pasi zyrtarët palestinezë bënë të ditur se 16 palestinezë u vranë gjatë përplaseve me ushtarët izraelitetë të premten. Sipas palës palestineze, qindra të tjerë u plagosën në kufirin e Gazës. E …

Më shumë

Rusia shpall “të pa dëshiruar” dy diplomatë shqiptarë, MEPJ: Nuk ishte surprizë!

Rusia shpall "të pa dëshiruar" dy diplomatë shqiptarë, MEPJ: Nuk ishte surprizë!

Rusia ka shpallur të premten si “të pa dëshiruar” dy diplomatë shqiptarë në ambasadën shqiptare në Moskë. Ministria e Jashtme ruse ia komunikoi vendimin ambasadorit shqiptar në Moskë Arben Gazioni, shoqëruar edhe me notë proteste. Sipas njoftimit “Ministria e Jashtme thirri krerët e misioneve diplomatike nga Australia, Shqipëria, Gjermania, Danimarka, …

Më shumë

Gjirokastër, rajoni i ndotur me asbest sjell rrezik përhapjeje të sëmundjeve vdekjeprurëse

Materialet prej eterniti të përdorura në vite në ndërtimin e godinave të ndryshme rrezikojnë shendetin e popullatës. Në rrethinat e qytetit të Gjirokastrës janë disa godina të ndërtuara përpara viteve ‘90-të të cilat janë mbuluar me eternit. Konsumimi me kalimin e kohës  i këtij materiali si dhe prania e lartë …

Më shumë