KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Baku, Meta takohet me Yldirim

Baku, Meta takohet me Yldirim

Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi një takim me Kryeministrin e Republikës së Turqisë, zotin Binali Yildirim, i cili gjithashtu merr pjesë në Forumin Global të Baku-së. Sipas njoftimit të presidencës shqiptare presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet tradicionalisht miqësore e vëllazërore, si dhe të partneritetit strategjik ndërmjet dy vendeve dhe shprehu …

Më shumë

Rikthehet dëbora dhe i ftohti

Rikthehet dëbora dhe i ftohti

Në Shqipëri janë rikthyer rreshjet e dëborës. Ato kanë përfshirë veriun dhe verilindjen e vendit në lartësi mbi 500 metra dhe janë shoqëruar me ulje temperaturash. Sipas njoftimeve pjesa më e madhe e territorit të bashkisë së Pukës është përfshirë nga reshjet e dëborës, por nuk janë vënë re probleme. Edhe …

Më shumë

PS miraton anëtarët e Komisionit të Posaçëm Parlamentar “Tahiri”

PS miraton anëtarët e Komisionit të Posaçëm Parlamentar "Tahiri"

Partia Socialiste ka miratuar anëtarët e Komisionit të Posaçëm Parlamentar “Tahiri”. Ata janë, Ermonela Felaj, Klotilda Ferhati, Pjerin Ndreu, Paulin Sterkaj, Xhemal Qefalia e Bashkim Fino. Partia Demokratike ka 4 anëtarë të cilët janë Enkelejd Alibeaj, Myslim Murrizi, Flamur Noka, dhe Edi Paloka, Ndërsa Lëvizja Socialiste për Integrim, do të …

Më shumë

SHBA, sanksione të reja ndaj Rusisë

SHBA, sanksione të reja ndaj Rusisë

Administrata e presidentit Donald Trump ka vendosur sanksione të reja ndaj një sërë organizatash dhe individësh rusë, në “hakmarrje” të ndërhyrjes në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 dhe sulmeve kibernetike. Ky përbën hapin më domethënës të ndërmarrë ndaj Moskës qëkur Trump mori çelësat e Shtëpisë së Bardhë. Sanksionet amerikane shënjestrojnë …

Më shumë