KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Kanceri i gjirit, Manastirliu: Kimioterapia së shpejti falas 100 përqind!

Berat, shtohen rastet me tumore në gji

“Ekzaminimi i hershëm, shpëton jetë”. Motoja tashmë e njohur vjen më shumë në vëmëndje në muajin e luftës kundër kancerit te gjirit, nga i cili çdo vit Shqipëri, fatkeqësisht ekzaminohen 550 gra. Në një aktivitet sot në Tiranë, përmes ndarjes se eksperiencave të grave të mbijetuara vijnë mesazhe të vërteta …

Më shumë

Meta uron besimtarët bektashinj në prag të festës së Sulltan Novruzit

Meta uron besimtarët bektashinj në prag të festës së Sulltan Novruzit

Në prag të festës së Sulltan Novruzit, presidenti Ilir Meta, ka përcjellë urime për besimtarët bektashinj. Gjatë fjalës në simpoziumin kushtuar figures së Imam Aliut, kreu i shtetit, ka vlerësuar mesazhet e shpresës mirëkuptimit, paqes e harmonisë që përcjell bektashizmi. Në mënyrë të veçantë presidenti Meta vlerësoi kontributin, sakrificat dhe mundin …

Më shumë