KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Sulm kamikaz në Afganistan

Të paktën 26 persona kanë humbur jetën dhe 18 të tjerë janë plagosur pas një sulmi kamikaz me bombë të ndërmarrë ndaj një teqeje në perëndim të kryeqytetit Kabul të Afganistanit. Mediat e huaja raportojnë se agresori sulmoi një turmë prej qindra personash të cilët ishin mblehur për të festuar …

Më shumë

Publikohen pamjet, Izraeli pranon se ka shkatërruar një reaktor bërthamor në Siri

Ushtria izraelite ka pranuar zyrtarisht se ka shkatërruar një reaktor të dyshuar bërthamor në vitin 2007. Sipas kësaj ushtrie, sulmi ajror në krahinën lindore të Deir al-Zurit kishte eleminuar një kërcënim në rritje ndaj Izraelit dhe gjithë rajonit. Reaktori ishte duke u përfunduar. Izraeli mendohej prej shumë kohësh se ishte …

Më shumë

Maqedoni, vdekja e vogëlushit shqiptar, ministri i BDI jep dorëheqjen

Maqedoni, vdekja e vogëlushit shqiptar, ministri i BDI jep dorëheqjen

Në Maqedoni Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji, i partisë BDI, ka dhënë dorëheqjen. Sipas një deklarate të tij, shkak është bërë vendimi i prokurorisë për të rikualifikuar akuzën nga “vrasje me dashje” në “aksident komunikacioni me pasojë vdekjen”, ngjarjen që i mori jetën 4-vjeçarit shqiptar, Almir Aliu në korrik të …

Më shumë