KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Thaçi për Albin Kurtin

Thaçi për "Gjykatën Posaçme": Nuk do të shfuqizohet

I ashpër ka qenë këtë të shtunë presidenti i Kosovës Hashim Thaci me përgjigjen që i dha pretendimit të kreut të Vetëvendosjes Albin Kurti se Thaci kishte dijeni për deportimin e gjashtë shtetasve turq. Në një konference për mediat, Thaci i kujtoi Kurtit për financimet që merr partia e tij, …

Më shumë

Salianji për çështjen “Tahiri”

Seketari i grupit parlamentar të PD-së, Ervin Salianji, ka diskutuar me studentë të fakultetit të drejtësisë rreth çështjes Tahiri. Salianji paraqiti të dhënat rreth kësaj çështjeje, përfshi edhe audiopërgjimet. Sipas tij në Shqipëri drejtësia nuk funsionon për të gjithë njësoj.  Në këtë diskutim u përfshinë edhe studentët, të cilët gjetën …

Më shumë

Rama : “Ta harrojnë dhunuesit e frymëzuesit e tyre se i’a dalin dot mbi ligjin!”

Rama : "Ta harrojnë dhunuesit e frymëzuesit e tyre se i’a dalin dot mbi ligjin!"

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër ndaj ngjarjeve në protestën e “Rrugës së Kombit”. “Dhuna barbare mbi pronën e përbashkët dhe reagimi i dhunshëm ndaj forcave të rendit në Kukës, do të marrin përgjigjen e merituar me të gjithë fuqinë e ligjit mbi këdo që ka ngritur dorën e paligjshmërisë! …

Më shumë

RAMA: RRITJA E PUNËSIMIT ËSHTË SFIDË. DUHEN PUNONJËS TE KUALIFIKUAR NË PROFESIONE TË NDRYSHME

Programi Kombëtar i Punësimit 2021 është prezantuar në qytetin e Vlorës dhe në fjalën e tij kryeministri Edi Rama theksoi se vetëm në këtë qytet ka rreth 4000 vende të lira pune edhe pse janë me rroga minimale. Punonjësit duhet të kualifikohen ripërsëriti kryeministri për të qënë sa më konkurrues …

Më shumë