KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Në Ditën Ndërkombëtare për Eleminimin e Diskriminit Racor, presidenti Meta kërkon tolerancë, gjithëpërfshirje dhe respekt ndaj çdo njeriu

Në Ditën Ndërkombëtare për Eleminimin e Diskriminit Racor, presidenti Meta kërkon tolerancë, gjithëpërfshirje dhe respekt ndaj çdo njeriu

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Eleminimin e Diskriminit Racor, presidenti Ilir Meta, priti në selinë e presidencës një grup studentësh të komunitetit rom dhe egjiptian, si dhe përfaqësues të stafit të shoqatës “Roma Versitas Albania”. Presidenti Meta tha se “sot është dita për të qenë më të përgjegjshëm dhe …

Më shumë

Ndërpritet seanca e Kuvendit të Kosovës, gaz lotsjellës nga deputetët e VV

Seanca e Kuvendit të Kosovës, ku pritej të votohej projektligji për marrëveshjen e demarkacionit me Malin e zi, është ndërprerë për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës nga deputetët e Vetëvendosjes. Kuvendi u mblodh sot rreth mesdites për të votuar projekligjin në fjalë. Ditën e djeshme, deputetët debatuan për nëntë …

Më shumë

Droga e Maminasit, Xhafaj: Merrni në pyetje Berishën e Bashën, kanë dijeni!

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, përmes një letre drejtuar kreut të prokurorisë së krimeve të rënda, Besim Hajdarmata, kërkon nga ky institucion të thërras kryetarin e PD-së Lulzim Basha dhe ish kyeministrin Sali Berisha, si persona që kanë dijeni lidhur me poseduesit e ngarkesës prej 613 kg kokainë në Durrës. …

Më shumë