KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Meta thirrje BE: Hapni sa më parë negociatat me Shqipërinë

Meta thirrje BE: Hapni sa më parë negociatat me Shqipërinë

Presidenti Ilir Meta ripërsëriti të mërkurën kërkesën unanime në emër të të gjithë aktorëve institucionalë dhe politikë në Shqipëri drejtuar vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, për hapjen sa më parë të negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë, duke siguruar për vazhdimin e reformave në 5 prioritetet kyçe. Deklaratën e tij zoti …

Më shumë

Zëvendës-Kryeministrja Mesi për situatën e motit në Shkodër

Zëvendës-Kryeministrja Mesi për situatën e motit në Shkodër

Komiteti i koordinimit të emergjencave civile vendosi sot për intensifikimin e masave për menaxhimin e situatës së krijuar në qarkun e Shkodrës pas përkeqësimit të kushteve të motit . Zëvendës-Kryeministrja Senida Mesi bëri të njohur se nga inspektimi i situatës vihet re një rritje e hartës së përmbytjeve. Përballë kësaj situate …

Më shumë

Kuvendi i Kosovës, tension dhe gazlotsjellës në seancën për demarkacionin

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës, ku pritej të votohej projektligji për marrëveshjen e demarkacionit me Malin E zi, është ndërprerë tre  herë për shkak se deputetët e Vetëvendosjes hodhën gaz lotsjellës, në përpjekje për të pamundësuar votimin. Policia dhe sigurimi ndërhynë në sallë, dhe kanë kontrolluar disa nga …

Më shumë