KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Rama: Shqiptarët aksionerë në OSHEE

Rama: Shqiptarët aksionerë në OSHEE

Qeveria socialiste e kryministrit Edi Rama do t’u ofrojë shqiptarëve mundësinë për të bërë aksionerë në kompaninë e shpërndarjes së energjisë elektrike OSHEE. Vetë zoti Rama e njoftoi këtë nismë gjatë prezantimit të strategjisë për sektorin deri në vitin 2030. Pjesëmarrja e konsumatorëve si aksionerë, pritet të ketë efekte positive …

Më shumë

Nga shiu në diell

Mot i paqëndrueshëm deri në fund të majit

Ditët me shi e diell do t’i lënë vendin njëra-tjetrës gjatë kësaj jave në vijim. Lajmin e jep meteorologia Rezarta Xhakollari. “Java e fundit e muajit mars do të jetë me ndryshime të dukshme atmosferike. Të hënën dhe të martën vendi do të mbetet me mot të paqëndrueshëm, me rreshje …

Më shumë

Egjipt, fillojnë zgjedhjet presidenciale

Egjipti në zgjedhje presidenciale

Egjiptianët zhvillojnë sot zgjedhjet presidenciale, ku pritet që presidenti aktual, Abdel-Fattah al-Sissi të fitojë sërish. Sfiduesi i vetëm i Al-Sissit është Moussa Mostafa, një politikan pak i njohur që më parë ka mbështetur përpjekjet e presidentit në detyrë për një mandat të dytë. Rreth 60 milionë egjiptianë kanë të drejtë …

Më shumë