KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Bushati: Shqipëria pret që në muajin prill KE të japë rekomandimin e tij për çeljen e negociatave

Këshilli Kombëtar i Integrimit

Për Ministrin Ditmir Bushati, çelja e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian është çështje ditësh. Në Këshillin Kombëtar të Integrimit Bushati u shpreh se Shqipëria pret që në muajin prill KE të japë rekomandimin e tij për çeljen e negociatave. “Mbetemi me shpresë që në prill komisioni do të rekomandojë …

Më shumë

Në “Elbasan Arena” po mbahet takimi miqësor Shqipëri – Norvegji

Në "Elbasan Arena" po mbahet takimi miqësor Shqipëri - Norvegji

Prej rreth 25 minutash në  “Elbasan Arena” po zhvillohet takimi miqësor futbollistik Shqipëri – Norvegji. Takimi po zhvillohet nën një shi të dendur. Deri në këto minuta loja ka qenë e barabartë, me pak raste shënimi. Formacionet e ekipeve janë: Shqipëria: Strakosha; Hysaj, Ajeti, Mavraj, Aliji, Qaka, Ramadani, Xhaka, Roshi, Sadiku, …

Më shumë

“Mall” vjen me realizimin zyrtar

Kënga "Mall" me sytë e Eugent Bushpepës

RTSH prezanton klipin zyrtar të këngës “Mall” të kantautorit Eugent Bushpepa, i cili si fitues i Fest ’56 do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion, në Lisbonë. Një klip monochrome, ku motivet shqiptare vijnë në kostumet e balerinëve me fustanellën, xhubletën e jelekun, në përfaqësim të të gjithë trevave shqiptare, ngjyrat …

Më shumë

Maltë, presidenti Meta kërkon mbështetjen për hapjen e negociatave të anëtarësimit

Maltë, presidenti Meta kërkon mbështetjen për hapjen e negociatave të anëtarësimit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, po zhvillon një vizitë shtetërore dy ditore në Maltë me ftesë të Presidentes së Republikës së Maltës, Marie-Louise Coleiro Preca. Vizita e Presidentit Meta përkon me shënjimin e 45-Vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Maltës. Gjatë takimit, Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë …

Më shumë

Qyteti im – Lezha

Era digjitale e RTSH mbërrin edhe në Ultësirën Perëndimore

Aty ku Lumi Drin i jep fund rrugëtimit nëpër Shqipëri dhe bashkohet me Detin Ardiatik për të krijuar Gjirin e Drinit; aty ku takohen zgjatimet e fushave pjellore të Zadrimës, Torovicës dhe Bregut të Matës,  aty në majën e një kodre ku sot dallohen bedenat e Kalasë Mesjetare, qëndron një ndër …

Më shumë