KRYEFAQJA » 2018 » Mars (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Mars 2018

Meta : Malta mbetet një mbështetëse e fortë e perspektivës evropiane të Shqipërisë

Meta : Malta mbetet një mbështetëse e fortë e perspektivës evropiane të Shqipërisë

Shqipëria dhe Malta në përvjetorin e 45-të të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike, vlerësojnë se ato janë shumë të mira. Kjo u bë e ditur gjatë takimit midis presidentit shqiptar Ilir Meta dhe mikpritësit të tij kryeministrit të Maltës, Joseph Muscat.  Të dy personalitetet nënvizuan mundësitë për për t’i intensifikuar më tej …

Më shumë

Kim Jong-un në Kinë?

Kim Jong-un në Kinë?

Rriten gjithnjë e më shumë spekulimet se një zyrtar i lartë koreano verior që ka mbërritur papritur në Pekin, është vetë lideri Kim Jong-un. Media japoneze informoi fillimisht se një figurë e “lartë” mbërriti me trenin diplomatik koreano verior dhe u takua me sigurinë e lartë. Korea e Jugut thotë …

Më shumë