KRYEFAQJA » 2018 » Mars

Arkiva Mujore: Mars 2018

Opozita mbështet protestuesit dhe i kërkon kryeministrit të bëjë transparencë për 200 milionë euro taksa

Opozita mbështet protestuesit dhe i kërkon kryeministrit të bëjë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në emër të partive të opozitës u ka shprehur protestuesve në “Rrugën e Kombit” mbështetjen e opozitës, ndërsa i ka kërkuar kryeministrit Rama, të largojë policinë nga Kukësi dhe të nali presionin ndaj banorëve. “Ne shprehim mbështetjen tonë pa asnjë kusht ndaj qytetarëve të …

Më shumë

Protesta e “Rrugës së Kombit”, organizatorët akuzojnë FNSH

Rama: Opozita po djeg rrugën europiane të Shqipërisë!

Organizatorët e protestës në pikën e pagesës së “Rrugës së Kombit”, akuzuan FNSH si iniciatorë të akteve të dhunës para fillimit të saj. “Aktet e dhunës nga protestuesit ardhën pas acarimit të situatës” shkruhet në deklaratën e këshillave bashkiakë të Kukësit, Hasit dhe Tropojës. Organizatorë, thonë se distancohen nga çdo …

Më shumë

Rrugët me pagesë do të shtohen, Rama paralajmëron Kashar-Rrogozhinë -Vlorë

Rrugët me pagesë do të shtohen, Rama paralajmëron Kashar-Rrogozhinë -Vlorë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një komunikim të drejtëpërdrejtë me publikun  në orën 19, lidhur me ngjarjet në “Rrugën e Kombit”, për atë që ai e quajti “krimin e rëndë që u krye ndaj pronës së përbashkët dhe investimit të kryer”. Më parë ai paralamëroi se “Dhuna barbare mbi pronën …

Më shumë

Xhafa reagon për protestën: “Kush nxit dhunën e anarshinë do të marrë përgjigjen e merituar ligjore”

Xhafa reagon për protestën: "Kush nxit dhunën e anarshinë do të marrë përgjigjen e merituar ligjore"

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar me ashpërsi ndaj protestës së sotme në “Rrugën e Kombit” ku pati përplasje të dhunshme mes policisë dhe qytetarëve që kundërshtojnë vendosjen e pagesës për kalimin e kësaj rruge. Zoti Xhafa në një dalje para mediave e konsideroi protestën si “Një precedent jashtëzakonisht …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com