KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Prezantohet zyrtarisht Samsung Galaxy S9 dhe S9+,specifika të reja e dizajn i vjetër

Samsung Electronics prezantoi Samsung Galaxy S9 dhe S9+, smartphonët që transformojnë mënyrën se si njerëzit komunikojnë, ndajnë dhe përjetojnë botën. Të krijuar për një epokë në të cilën konsumatorët gjithnjë e më shumë komunikojnë dhe shprehen më shumë me imazhe, video dhe emoji, Galaxy S9 dhe S9+ nxisin inovacionin me …

Më shumë

Dëbora zbardh Shqipërinë

Bora, normalizohet situata në qarkun e Korçës

Vala e acartë që ka përfshirë Europën ka zbritur deri në gadishullin Ballkanik, duke prekur edhe Shqipërinë. Në të gjithë veriun dhe verilindjen e vendit si edhe zonat malore në jug. Bora ka mbuluar çdo lartësi mbi 700 metër. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një pasqyrë të përgjithshme të situatës …

Më shumë

E Hënë 26 Shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Dielë 7 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Analiza e Situatës Meteorologjike   Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga aktiviteti i masave ajrore shumë të ftohta me origjinë nga Siberia të cilat duke u ndeshur me masa ajri të ngrohta do të kushtëzojnë në vendin tonë rreshje bore intesive thuajse në të gjithë vendin dhe rënie të ndjeshme te temperaturave. E Hënë 26 2018  Diten e …

Më shumë

Junker: Nuk kemi datë konkrete! Rama: E meritojmë rekomandimin e plotë dhe të pastër!

Junker në Tiranë : Ne do të jemi për krah Shqipërisë për ta ndihmuar që të përgatisë anëtarësimin"

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker ka deklaruar të dielën në Tiranë se është impresionuar nga reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare, por nuk ka ardhur në Shqipëri me një datë konkrete për fillimin e bisedimeve me BE. “Nuk kam ardhur në Tiranë për një datë, por të inkurajojë …

Më shumë

Junker mbërrin në Tiranë

Junker mbërrin në Tiranë

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka mbërritur në Tiranë në një vizitë që mendohet të përcjelli mesazhet në pritje të çeljes së negociatave mes Shqipërisë dhe BE. Zoti Junker është pritur me të gjitha nderet para selise së qeverisë nga kryeministri Edi Rama dhe kabineti i tij. Në dhjetor …

Më shumë