KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Marku takohet me Prokurorin e Antimafias: Bashkëpunim për çështjet me ndjeshmëri të lartë

Prokurori i Përgjithshëm Arta Marku priti në takim Prokurorin Kombëtar të Antimafias në Itali, Federico Cafiero De Raho. “Prokuroria do të ofrojë prokurorët më të mirë për të punuar në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”, duke patur besim për sukses të plotë në luftën kundër krimit të të gjitha …

Më shumë

Xhafaj thirrje politikës: Lini interesat personale dhe politike, mbështesni pa rezerva policinë e shtetit në luftën ndaj krimit

Xhafaj thirrje politikës: Lini interesat personale dhe politike, mbështesni pa rezerva policinë e shtetit në luftën ndaj krimit

Stuhia në ministrinë e brendshme, veçanërisht Policinë e Shtetit dhe Gardën e Republikës do të vazhdojë. Deklarata është bërë në parlamentin shqiptar nga ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj, ndërsa po prezantonte projektligjin “Vettingu në Policinë e Shtetit dhe Gardë”. “Ky proces do të largojë nga policia të gjithë efektivët e …

Më shumë

Basha takohet me komisionerin Hahn

Kryetari i Partisë Demokratike në takimin e sotëm me Komisionerin për Zgjerimin Johannes Hahn garantoi mbështetjen e opozitës për hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE-në. “Pavarësisht problemeve të keqqeverisjes në vend, shqiptarët aspirojnë për të qenë pjesë e Bashkimit Europian dhe kanë përqafuar vlerat e Bashkimit Europian”- u shpreh …

Më shumë

“Pjongçeng 2018”, olimpiada e horizonteve të reja/ transmetim i papreçedent në rrjetin e RTSH-së, njëkohësisht në katër kanale

Rusia pret si heronj pjesmarrësit në "Pjongçang 2018"

E mbiquajtur si Olimpiada e horizonteve të reja, “Pjongçeng 2018” ka ulur të dielën siparin, duke regjistruar një sërë risish, si në rrafshin sportiv, ashtu edhe në fushat e tjera të jetës. Edhe sa i përket transmetimeve televizive, Lojërat e 23-ta Olimpike Dimërore kanë shënuar një kulm të ri, sepse …

Më shumë

Vendi mbërthehet nga moti i ftohtë, dëbora dhe erërat shkaktojnë probleme në qarkullim

Dëbora dhe akulli vështirëson jetën në qarkun e Kukësit

Vala e acartë që ka përfshirë Europën ka zbritur edhe në gadishullin Ballkanik, duke bërë që bora të zbardhe pothuajse tërë vendin. Rajoni i Kukësit është përfshirë nga reshje dëborë, erëra të forta dhe stuhi të cilat kanë shkaktuar ngrica në rrugë. Temperatuarat kanë rëndë deri në – 8 gradë …

Më shumë