KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Bisedimet mes Shqipërisë dhe Greqisë, Berisha akuza për negociatorin Meçollari

Ministria e Europës dhe Punëve të Jashtme ka dorëzuar në fundjavë një letër në selinë e Presidentit të Republikës, ku sqarohet në mënyrë shterruese, sipas zyrtarëve të kësaj ministrie, çdo shqetësim që ngriti kryetari i shtetit për mënyrën si po negociohet me Greqinë. Përmbajtja e letres nuk bëhet e ditur …

Më shumë

Presidenti Meta pret Junkerin: Shpresojmë në çeljen e negociatave!

Presidenti Meta pret Junkerin: Shpresojmë në çeljen e negociatave!

Presidenti Ilir Meta priti sot delegacionin e lartë të Komisionit Europian në Tiranë, kryesuar nga Presidenti i Komisionit Jean-Claude Juncker, me pjesëmarrjen e Komisionerit për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit zotit Johannes Hahn. Presidenti Meta vlerësoi si shumë të rëndësishme dhe inkurajuese këtë vizitë për Shqipërinë. Ai evidentoi …

Më shumë

Rama në BERZH: “Përmbushëm reformat, Brukseli inkurajues me Ballkanin Perëndimor”

Kryeministri Edi Rama, nga Londra ku merr pjesë në Forumin e BERZH-it për Ballkanin Perëndimor, ftoi Bashkimin Europian, të mbështesë përpjekjen e Shqipërisë dhe vendeve të tjera të rajonit, në perspektivën europiane. “Serbia dhe Mali i Zi po avancojnë në rrugën e tyre drejt BE, por mendoj që është koha që …

Më shumë

RTSH digjital tokësor “ndez motorrët” edhe në Gjirokastër

Prej disa ditësh edhe në zonën e Gjirokastrës ka nisur transmetimi digjital tokësor i 10 kanaleve të Radio Televizionit Shqiptar. Sinjali është lëshuar nga stacioni i vendosur në kodrën e Shën Triadhës, përballë qytetit të gurtë. Aplikimi i kësaj teknologjie u mundësua falë investimeve të kryera nga Radio Televizioni Shqiptar. …

Më shumë