KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 54)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Xhafaj – Marku, marrëveshje për luftë ndaj krimit të organizuar

Xhafaj - Marku, marrëveshje për luftë ndaj krimit të organizuar

Ministria e Brendshme dhe Prokuroria e Përgjithshme nënshkruan të premten një marrëveshje, ku zotohen të marrin përsipër të bashkëpunojnë në luftë ndaj krimit të organizuar. Firmat përkatëse u hodhën nga titullarët ministri Fatmir Xhafaj dhe prokurorja e përgjithshme Arta Marku. Sipas marrëveshjes Prokuroria e Përgjithshme do të krijojë seksione të …

Më shumë

Kërcënohet Kocias

Kotzias: Shqipëria e Maqedoni të anëtarësohen në BE

Ministri i jashtëm grek, Nikos Kocias është kërcënuar me jetë. Sipas ministrit për mbrojtjen e qytetarëve Nikos Toskas, Kocias ka marrë një letër kërcënuese në të cilën shkruhej se për të ishin rezervuar tre plumba. Sipas Kathimerini, letra iu dërguar Kocias para demonstratës që do të mbahet në Athinë ditën …

Më shumë

Abuzime në ndërtimin e rrugëve, arrestohen dy ish zyrtarë të lartë

Taksat e rrugëve në Ballkan

Prokuroria e Elbasanit ka urdhëruar arrestimin e dy ish drejtuesve të lartë Drejtorisë së Përgjithshëm të Rrugëve pas dyshimeve për abuzime në ndërtimin e disa akzeve rrugore. Sipas burimeve janë ndaluar natën e mbrëmshme Dashamir Xhika dhe Andi Toma. Bëhet fjale për abuzimet në akset Elbasan – Gjinar dhe autostradën …

Më shumë