KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 53)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Trump hedh akuza ndaj FBI-së

Akuza të rënda janë hedhur në drejtim të punës së Byrosë Federale të Hetimit (FBI). Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi FBI dhe Departamentin amerikan të Drejtësisë për politizim të hetimeve në favor të kundërshtarëve demokratë. Akuza e Tramp ështëe bërë nëpërmjet një statusi në llogarinë e tij në rrjetin social …

Më shumë

Projekt për financimin e bujqësisë/4.6 milion dollarë për sipermarrjen rurale

Për të ndihmuar sipërmarrjet e vogla e të mesme rurale agjensia japonezë për bashkëpunim ndërkombëtar ka filluar në vendin tonë një projekt 4 vjeçar asistencë teknike. Projekti me vlerë 4.6 milion dollarë synon të përmirsoje jetesën e 40 mijë sipërmarrësve rural. “Me këtë projekt qeveria japoneze Deh Zhajka dëshirojnë të …

Më shumë

Dhuna dhe ngacmimet seksuale, një tjetër anë e errët e futbollit

Ankesa kundër trajnerëve kolumbianë Edwin Cardona dhe Wilmar Barrios, të Boca Juniors, për sulmet dhe kërcënimet ndaj dy futbollisteve të kësaj skuadre tregon se dhuna ndaj grave në botën e futbollit është përforcuar. Amerika Latine tashmë ishte tronditur nga raste si ai i brazilianit Robinjo i akuzuar për përdhunim dhe …

Më shumë