KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 52)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

“Marrëveshja e Detit”, shoqëria civile proteston para selisë së qeverisë

"Marrëveshja e Detit", shoqëria civile proteston para selisë së qeverisë

Përkrahës të shoqërisë civile kanë organizuar të shtunën para dite një protestë përpara selisë së qeverisë, për të kundërshtuar sipas tyre “dhurimin e detit” që qeveria Rama po i bën Greqisë. Ata mbanin në duar flamuj kombëtare, amerikanë dhe vendeve të BE. Protestuesit i bënë thirrje zoti Rama të jepte …

Më shumë

Meta u dorëzon flamurin kuqezi Olimpistëve shqiptarë

Meta u dorëzon flamurin kuqezi Olimpistëve shqiptarë

Shqipëria do të marrë pjesë me dy sportistë, Suela Mëhillin dhe Erjon Tolën, në Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”. Për këtë qëllim, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i dorëzoi të premten në mesditë Flamurin Kombëtar delegacionit sportiv shqiptar që do përfaqësojë vendin tonë në këtë Olimpiadë, që do të zhvillohet …

Më shumë

Opozita: Marrëveshja Xhafaj-Marku antikushtetuese: MB: Marrëveshja Luftë kundër krimit

Marrëveshja Xhafaj-Marku është për demokratët nismë antikushtetuese për të mbyllur Dosjen Tahiri . Sipas demokratëve, duke kthyer Prokurorinë në shtojcë të Kryeministrisë, qeveria anashkalon jo vetëm kushtetutën, kodin e procedurës penale, por edhe ligjin për organizimin e prokurorisë. Pas partisë Demokratike ka reaguar edhe LSI-ja, që e gjykon marrëveshjen antikushtetuese …

Më shumë

PD: Marrëveshja MB-Prokurori është antikushtetuese

PD: Marrëveshja MB-Prokurori është antikushtetuese

Partia Demokratike reagoi sot me shpejtësi pas marrëveshjes së nënshkruar mes Ministrisë së Brendshme dhe Prokurorisë, duke e cilësuar atë antikushtetuse. Tre figura të njohura të saj deputetët Oerd Bylykbashi, Enkelejd Alibeaj dhe ish ministri i drejtësisë Gazment Bardhi, thanë se “Marrëveshja i shërben shmangjes së përgjegjësisë penale të zyrtarëve …

Më shumë