KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Krerët e FIFA-s dhe UEFA-s përshëndesin rizgjedhjen e Dukës në krye të FSHF

Krerët e UEFA-s dhe FIFA-s përshëndesin rizgjedhjen e Dukës në krye të FSHF

Rizgjedhja edhe për katër vjet e zotit Armando Duka si president i FSHF-së është përshëndetur nga krerët më të lartë drejtues të FIFA-s dhe UEFA-s. Sipas FSHF “Presidenti i UEFA-s, zoti Aleksandër Ceferin gjatë një bisede telefonike fare pak orë pas mbylljes së punimeve i përcolli urimet e menjëhershme zotit …

Më shumë

Operacioni policor “POROSIA”

“Porosia” çoi në pranga 5 persona, 1 e shpalli në kërkim një tjetër,ndërsa policia sekuestroi 82 kallepi lëndë eksplozive e dyshuar si tritol, 2 armë zjarri ,440 fushekë,15 celulare dhe 1.5 kg lëndë narkotike kanabis sativa.Në një dalje të posaçme për mediat, nëndrejtori i policisë së qarkut Elbasan,Edmond Sula,tha se …

Më shumë

Rama : “Sa të jetë PS në qeveri, nuk keni asnjë shans që ky vend të mbetet pa drejtësi”

Rama : ""Sa të jetë PS në qeveri, nuk keni asnjë shans që ky vend të mbetet pa drejtësi"

Kuvendi ka nisur diskutimin e mocionit me debat për ndryshimin e qëndrimit të qeverisë shqiptare në votimin e rezolutës së OKB për Jeruzalemin në dhjetor të vitit të kaluar. Çështja e politikës së jashtme u ngërthye në parlamentin shqiptar deri në një qëndrim për SHBA në rast sulmi kundër Koresë …

Më shumë