KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Porti i Durrësit, sekuestrohet 613 kg kokainë, ndalohet drejtuesi i kamionit

"Çështja kokaina" ende në burg dy të arrestuarit

Një sasi e konsiderueshme kokaine është sekuestruar mbrëmjen e së martës në Portin e Durrësit. Lënda narkotike u zbulua në një kamion vinte nga Kolombia dhe kishte destinacion Italinë. Sipas informacioneve të policisë kokaina ishte e paketuar dhe e fshehur në ambientet e brendshme të kamionit. Burime nga sektori i …

Më shumë

Bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, Koçijançiç : Diskutimet kanë qenë konstruktive!

Koçijançiç për ATSH: Heqja dorë nga mandati kundërproduktiv dhe kundër reformave të vendit në BE

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë, përfunduan raundin e bisedimeve në kuadër të dialogut teknik në Bruksel, i cili ka nisur të hënën, sipas Maja Koçijançiç, zëdhënëse e shefes së BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri. Koçijançiç ka thënë se të dy delegacionet kanë biseduar lidhur me zbatimin e marrëveshjeve …

Më shumë