KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

DASH i ndalon ish kryeprokurorit Llalla dhe familjes hyrjen në SHBA

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda i thotë jo kërkesës së Llallës për heqjen e sekuestros së pronave

Departamenti i Shtetit i ndaloi hyrjen në Shtetet e Bashkuara ish Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë Adriatik Llalla, njoftoi të mërkurën Radio “Zëri i Amerikës” në gjuhën shqipe. Vendimi i cili është firmosur nga Sekretari Amerikan i Shtetit Reks Tillerson është marrë për shkak të përfshirjes së ish zyrtarit të …

Më shumë

Vritet një person në ish-bllok

Vritet një person në ish-bllok

Një person është gjetur vrarë mbrëmjen e të mërkurës në rrugën “Nikolla Tupe”, në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ai është identifikuar si Memli Begalla 64 vjeç, biznesmen. Banorët e kanë gjetur trupin e tij të pajetë në trotuar. Policia ka mbërritur menjëherë dhe po heton rrth ngjarjes. Ka dyshime …

Më shumë

Dogana e Kosovës: Më 15 shkurt instalojmë ASYCUDA

Dogana e Kosovës: Më 15 shkurt instalojmë ASYCUDA

Dogana e Kosovës ka planifikuar të fillojë implementimin e versionit të ri të sistemit ASYCUDA World (AW), njoftoi Drejtoria e Doganave të Kosovës. Për këtë arsye kompanitë shqiptare që njihen si subjekte importuese, eksportuese, transportuesit e mallrave, agjentët doganor dhe palët tjera që zhvillojnë aktivitetet në tregtinë ndërkombëtare me Kosovën …

Më shumë

Raporti i Stabilizim Asociimit

Komiteti i Stabilizim Asociimit ka kërkuar në takimin e 12 të mbajtur në Tiranë nevojën për të parë rezultate konkrete, veçanërisht në Reformën e Drejtësisë dhe në verifikimin e gjyqtarëve, prokurorëve dhe këshilltarëve ligjorë, të cilët janë thelbi i rekomandimit të kushtëzuar të Komisionit për hapjen e negociatave për anëtarësim. …

Më shumë