KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 28)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Inceneratorët, polemika në parlament

Inceneratorët, polemika në parlament

Historia e ndërtimit të inceneratorëve në Elbasan, Fier e Tiranë ishin në vemendje të një interpelance parlamentare të kërkuar nga opozita. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës Damian Gjinushi tha se alternativa më e mirë për ti dhënë zgjidhje mbetjeve janë inceneratorëet. Ai tha se parteneriteti publik privat është e vetmja zgjidhje …

Më shumë

Gabriel në Prishtinë: Pa njohjen e Kosovës Serbia nuk anëtarësohet në BE

Gabriel në Prishtinë: Pa njohjen e Kosovës Serbia nuk anëtarësohet në BE

Ministri i Jashtem i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, tha se Serbia duhet të pranojë pavarësinë e Kosovës në mënyrë që të anëtarësohet në Bashkimin Evropian. Ai i bëri këto komente pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të vizitës dyditëshe në Kosovë. Ministri Gabriel qëndroi në Prishtinë pas …

Më shumë