KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 26)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Kosova 10 vjet pas shpalljes së pavarësisë, arritjet dhe sfidat gjatë këtij 10-vjeçari

LIBE në PE, voton për liberalizimin e vizave për Kosovën

Dhjetë vjet pas shpalljes së pavarësisë, që u mbështet nga shumica e vendeve demokratike, Kosovën e kanë njohur 116 shtete të botës. Gjatë kësaj periudhe dhjetë vjeçare, Kosova përmbylli mbikqyrjen ndërkombëtare të pavarësisë, nisi dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë, te cilin akoma nuk e ka përfunduar, themeloi Gjykatën …

Më shumë

Ndërhyrja ruse në zgjedhjet amerikane, ish-strategu i fushates Trump merret në pyetje

Ish-kryestrategu i Shtëpisë së Bardhë, Steve Bannon është marrë në pyetje 20 orë këtë javë nga personat që po hetojnë ndërhyrjen e supozuar ruse në presidencialet e vitit 2016. Bannon është takuar edhe me njeriun që drejton hetimin, Prokurorin e Posaçëm Robert Muller, i cili kërkon që të zbulojë nëse …

Më shumë

Rruga Kukës-Shishtavec rrezik kalimi, akulli dhe ngrica barrierë për automjetet

Ulen temperaturat, ngricat rrezik në rrugët e veriut

Rruga Kukës – Shishtavec vijon të jetë tepër e vështirë për tu përshkuar. Prania e borës, ngricave dhe akullit prej disa ditësh e vështirësojnë qarkullimin e mjeteve dhe lëvizjen e banorëve. Drejtuesit e automjeteve shprehen se mungojnë mjetet borpastruese si dhe nuk hidhet krip e skorje. Që nga dhjetori i 2017 …

Më shumë

E premte 16 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do te vazhdoje te jete ne ndikimin e masave ajrore te ftohta me origjine Kontinentale te cilat do te ndikojne ne vendin tone me mot te qendrueshem dhe te ftohte ne mengjes.  E Premte 16 Shkurt 2018  Diten e Premte dt 16 Shkurt moti do te jete me kthjellime ne pjesen me te madhe te vendit, perjashtuar zonat malore …

Më shumë

Administrata Publike trainim në Francë

Administrata Publike trainim në Francë

Profesionalizmi i Administrats Publike përbën një parakusht të rëndësishëm për proceset integruese të vendit. Për të rritur aftësinë e nënpunësve shqiptarë, një projekt i Bashkimit Europian ka marrë përsipër trajnimin e tyre në Shkollën Kombëtare të Administratës në Francë. Të mërkurën u zhvillua ceremonia e përzgjedhjes së 15 të rinjve …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com