KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Bregu sjell “Teknologjia e lajmit”

Bregu sjell "Teknologjia e lajmit"

Profesori i gazetarisë në Departamentin e Gazetarisë në Universitetin e Tiranës, Zylyftar Bregu, prezantoi të martën një botim – manual, nën titullin “Teknologjia e lajmit”. Librii cili këshillohet të jetë në tavolinën e çdo gazetari veçanërisht në redaksitë e informacionit, sjell standartet me të cilat gazetaria profesionale i ofrohet sot …

Më shumë

Rama per Kosovën, delegacioni i BE në Tiranë reagon si Brukseli

Pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama në 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosoves për një President të përbashkët Shqipëri-Kosovë, Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka reaguar për Radio Televizionin Shqiptar. Të pyetur nga RTSH, delegacioni ka deklaruar se:  “Ka vetëm një qëndrim të BE-së, qoftë ai i shprehur në Bruksel, në Tiranë apo kudo …

Më shumë

Bisedimet shqiptaro-greke, MEPJ: Presidentit do ti përgjigjemi në rrugë institucionale!

MEPJ dënon thirrjet raciste në Krushevë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme po shqyrton letrën e Presidentit të Republikës, në përgjigje të kërkesës së dërguar prej saj, për lëshimin e autorizmit për fillimin e negociatave me palën greke për delimitimin e hapësirave detare mes dy vendeve, bëri të ditur zëdhënësja Edlira Prendi në një njoftim …

Më shumë

Berisha: Mbetjet e komunizmit në Shqipëri janë toksike

Berisha: Mbetjet e komunizmit në Shqipëri janë toksike

Rrëzimi i shtatores së Diktatorit Enver Hoxha në Tiranë në 20 shkurt 91, që shënoi përshpejtimin e rrëzimit të regjimit komunist në Shqipëri, nga ish udhëheqësi kryesor i lëvizjes antikomuniste Sali Berisha, rezultat i një forcë njerëzore nukleare. Për zotin Berisha, levizja studentore dhe ajo e qytetarëve të Tiranës, gjunjëzuan …

Më shumë