KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

BE – dakord për rritjen e shpenzimeve për mbrojtjen dhe kontrollin e emigracionit të paligjshëm.

Italia kërcënon, Nuk do të lejojmë, zbarkimin e anijeve, me emigrantë, itali

Liderët e vendeve të Bashkimit Europian kanë rënë dakord  të shpenzojnë më shumë për një politikë të përbashkët për mbrojtjen dhe sigurinë. Gjithashtu, krerët e shteteve kanë rënë dakord për luftimin e emigracionit ilegal përmes një buxheti afatgjatë që do të miratohet pasi Britania e Madhe të dalë nga blloku. …

Më shumë

Incident në Shtëpinë e Bardhë

Një automjet është përplasur me barrierat e jashtme të Shtëpisë së Bardhë, ndërsa një femër është ndaluar nga shërbimet sekrete amerikane. Drejtuesja e mjetit, një femër e paidentifikuar, është çuar menjëherë në paraburgim për t’u marrë në pyetje. Mjeti i saj, gjithsesi, nuk e theu barrierën e sigurisë së Shtëpisë …

Më shumë

E Shtunë 24 Shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 15 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Analiza e Situatës Meteorologjike   Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë mot te vranet dhe rreshje shiu.  E Shtune 24 Shkurt 2018  Diten e Shtune  dt 24 Shkurt  do te rikthehen  rreshjet e shiut , fillimisht  do te prekin Jugun e vendit, në mesditë gradualisht do te shtrihen ne zonën …

Më shumë

Basha : Rama mashtron kur thotë se shumica e të larguarve kanë refuzuar të punonin

Basha : Rama mashtron kur thotë se shumica e të larguarve kanë refuzuar të punonin

Polemikat lidhur me shkurtimin e listës ekonomike, mes kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Basha nga parlamenti kanë zbritur në terren. Deklarimeve të zotit Rama në Berat se shumica e të larguarve kanë refuzuar të punonin, ju është përgjigjur zoti Basha. “A ka njeri që e beson mashtrimin e Ramës …

Më shumë

Mogherini mirëpret bisedimet e Athinës me Tiranën dhe Shkupin

Mogherini mirëpret bisedimet e Athinës me Tiranën dhe Shkupin

Shefja europiane e diplomacisë, Federica Mogherini, theksoi të premten rëndësinë që kanë për integrimin në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë, bisedimet që po zhvillohen për zgjidhjen e çështjeve të mbetura pezull mes këtyre dy vendeve dhe Greqisë, njofton ATSH. Sipas kësaj agjensie deklaratat e zonjës Mogherini janë bërë gjatë një …

Më shumë