KRYEFAQJA » 2018 » Shkurt

Arkiva Mujore: Shkurt 2018

Basha: Ngarkesa e kapur e kokainës nuk kalonte dot nga Shqipëria pa garanci politike.

Basha: Ngarkesa e kapur e kokainës nuk kalonte dot nga Shqipëria pa garanci politike

Edhe pse është kronikë e një ngjarje të paraljmëruar, kapja e kokainës në Durrës, për Lulzim Bashën është po aq i paraljmëruar nga opozita fakti se kjo ngarkesë rekord nuk mund të kalonte nga Shqipëria pa garanci politike . Duke ia atribuar suksesin partnerëve ndërkombëtarë, kreu demokrat ngre shqetësimin për …

Më shumë

Demarkacioni Kosovë-Mal i Zi, Kuvendi shtyn për të tretën herë seancën për ratifikimin

Demarkacioni Kosovë-Mal i Zi, Kuvendi shtyn për të tretën herë seancën për ratifikimin

Kuvendi i Kosovës ndonëse kishte pritshmëri që në seancën e jashtëzakonshmte të së mërkurës të miratonte ratifikimin e marrëveshjen për kufirimin me Malin e Zi, nuk e arriti këtë. Numri i deputetëve në sallë e bëri të pamundur kalimin e kësaj marrëveshje, pasi në seancë morën pjesë 67 deputetë nga …

Më shumë

Projekti “Brand Albania”; Markë kombëtare për të mbështetur agrobiznesin dhe zhvillimin e turizmit

Projekti "Brand Albania"; Markë kombëtare për të mbështetur agrobiznesin dhe zhvillimin e turizmit

Në tregun shqiptar së shpejti do krijohet një markë kombëtare për të mbështetur agrobiznesin dhe zhvillimin e turizmit. Qeveria në partneritet me organizata të ndryshme do promovojnë prodhimet vendore të cilësisë më të lartë me synim zhvillimin e ekonomisë dhe turizmit. Catherine Johnson shprehet: “Projekti  “Brand Albania” ka një rëndësi dhe …

Më shumë

“Përballë”, Vettingu në polici, Xhafaj paralajmëron largime masive nga rradhët e policisë

Xhafaj jep dorëheqjen, gjeneral Lleshi në vend të tij

Operacioni policor për kapjen e mbi 600 kg kokaine, u paralajmërua mbrëmjen e së martës nga ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj, në studion e emisionit “Përballë”, të gazetarit Lutfi Dervishi që transmetohet nga RTSH. Zoti Xhafa pranoi se Shqipëria mbetet vend tranzit sa i përket drogave të forta. Ministri i …

Më shumë