KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Protesta, ditë e qetë për policinë

Policia : Në protestën e opozitës nuk pati incidente shqetësuese

Sikurse edhe kishin paralajmëruar përfaqësuesit politikë të opozitës, protesta sot para Kryeministrisë ishte paqësore dhe pa incidente. Që në orët e para policia angazhoi rreth 1500 efektivë në të gjithë kryeqytetin dhe 900 prej tyre u përqëndruan përreth selisë së qeverisë. Sipas planit në rreshtin e parë mes kryeministrisë dhe …

Më shumë

Vetëm 169 sportistë rusë marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Vetëm 169 sportistë rusë marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Zyrtarët olimpikë rusë, kanë deklaruar se janë 169 sportistë rusë janë miratuar për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, nën një flamur neutral. “Për momentin, së bashku me federatat kombëtare dhe ndërkombëtare, është miratuar edhe një aplikim nga OAR-ja (Shkurtimi zyrtar për “Atletët Olimpikë nga Rusia”), – …

Më shumë