KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Çeki, Zeman rizgjidhet president

Milos Zeman, 73 vjeç veteran i së majtës populiste u rizgjodh të shtunën në mandatin e dytë pesëvjeçar në presidencën çeke. “Kjo është fitorja ime e fundit politike. Nuk do të ketë më disfata politike pasi Kushtetuta i lejon presidentit vetëm dy mandate pesëvjeçare”, u shpreh ai para simpatizantëve pak …

Më shumë

Fino akuzon: Tjetër përpjekje për manipulim në FSHF

Fino sulmon: “Dosjet e abuzimeve janë hapur. Prisni të tjera...!”

Kandidati për president të Federatës Shqiptare të Futbollit, Bashkim Fino, ka denoncuar të shtunën një tjetër tentativë të drejtuesve aktualë të organizmit që qeveris këtë sport vend. “FSHF vazhdon tentativat për të paracaktuar dhe manipuluar zgjedhjet”, – shkruan kandidati Fino në një postim në rrjetin social “Facebook”, duke vijuar: “Me …

Më shumë