KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Bushati: Me Greqinë po diskutojmë për një regjim të përbashkët kufitar

Bushati: Me Greqinë po diskutojmë për një regjim të përbashkët kufitar

Seanca dëgjimore në komisionin e jashtëm parlamentar me Ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, prevaloi lehtësisht me një siguri më të madhe, tashmë nga pala shqiptare mbi faktin se Greqia do të heqë ligjin e luftës me Shqipërinë. Përkundrejt gjithë ndjeshmërisë së të gjitha çështjeve në diskutim, …

Më shumë

KQZ u ndan fondet partive

KQZ u ndan fondet partive

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar në mbledhjen e tij të sotme fondet vjetore për partitë politike, për vitin 2018. Në total 186 milionë lekë do të shpërndahen për gjashtë parti. Sipas vendimit të KQZ-së, Partia Socialiste përfiton rreth 85 milionë lekë, Partia Demokratike rreth 52 milionë lekë, Lëvizja Socialiste …

Më shumë

Kosovë, mjegulla shkakton aksident në autostradën Prishtinë-Pejë

Kosovë, mjegulla shkakton aksident në autostradën Prishtinë-Pejë

Një aksidet i rëndë ka ndodhur në autostradën Prishinë-Pejë, ku me dhjetra makina janë përplasur mes tyre. Aksidenti ndodhi në dalje Fushë-Kosovës. Në këtë përplasje janë përfshirë kaminonë të tonazhit të lartë, autovetura, dhe makina të policisë. Shkak i kësaj përplasje të rrezikshme mendohet se ëshë bërë mjegulla e dendur …

Më shumë

Kryemadhi: Protesta kundër Ramës nuk është në dorë të opozitës, por popullit!

Kryemadhi: Protesta kundër Ramës nuk është në dorë të opozitës, por popullit!

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, e cila të shtunën ishte në krye të protestës së opozitës për të larguar kryeministrin socialist Edi Rama, ka shprehur vendosmërinë e saj për të protestuar deri në largimin e tij përfundimtar. “Protesta e datës 27 janar nuk është thjesht një parakalim përpara godinës ku …

Më shumë

Durrës, Policia Bashkiake aksion për lirimin e hapsirave nga ambulantët

Durrës, Policia Bashkiake aksion për lirimin e hapsirave nga ambulantët

Policia bashkiake në Durrës ka ndërmarrë një aksion për lirimin e të gjitha hapësirave që ishin zaptuar prej vitesh nga tregtarë ambulantë. Bëhet fjalë për zonën pranë ish Fabrikës së Bukës në të cilën ushtronin aktivitetin tregtarët e rrobave të përdorura. Kryeinspektori i policisë bashkiake Vasip Çopa është shprehur se …

Më shumë