KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 51)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Shqipëria pritet të çeli negociatat me BE në presidencën bullgare

Shqipëria pritet të çelë negociatat e antarësimit me BE, në 6 muajt e parë të 2018. Integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor, konsiderohet si një nga prioritetet kryesore të presidencës Bullgare. Në një intervistë për RTSH-në në Sofje, kryeministri Bojko Borisov, e sheh të afërt prespektiven e Shqipërisë në Bashkimin …

Më shumë

Urimi i Bashës: “Qoftë 2018 një vit i mbarë për ëndrrat dhe shpresat e gjithësecilit prej jush”

Urimi i Bashës: "Qoftë 2018 një vit i mbarë për ëndrrat dhe shpresat e gjithësecilit prej jush"

Kreu i opozitës Lulzim Basha e ka shpërndarë urimin e tij me një video kartolinë ne Fejsbuk. “Urimet me të ngrohta për të gjithë shqiptarët dhe familjet e tyre kudo që ndodhen” shkruan zoti Basha. “Qoftë 2018 një vit i mbarë për ëndrrat dhe shpresat e gjithësecilit prej jush” shkruan …

Më shumë

Urimi nga zemra i Ramës: “Drita e mbarësisë të udhëheqë rrugën e të gjithë familjeve tuaja!

Urimi nga zemra i Ramës: "Drita e mbarësisë të udhëheqë rrugën e të gjithë familjeve tuaja!

Kryeministri Edi Rama duket se ka qenë mes atyre që e kanë pritur vitin e ri në Sheshin “Skënderbej”. Me një fotografi familjare dhe pak rreshta në Fejsbuk, zoti Rama uron, sikurse shkruan “… megjithë zemër që drita e mbarësisë të udhëheqë rrugën e të gjithë familjeve tuaja!” “Qoftë një …

Më shumë

Gëzuar Vitin e Ri 2018!

Gëzuar Vitin e Ri 2018!

Viti i Ri 2018 mbërriti edhe në Shqipëri. Tirana dhe qytetet e tjera pritën ndërrimin e viteve kur akrepat e orës shënuan 00:00 me fishekzjarret shumëngjyrëshe që shkëlqyen në qiellin e kësaj mbrëmjeje. Një koncert madhështor në sheshin e ri “Skënderbej” ashtu siç është bërë traditë tashmë çdo vit nga …

Më shumë