KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Liderët botërorë i bëjnë thirrje Teheranit të lejojë protestuesit paqësorë

Liderët botërorë i bëjnë thirrje Teheranit të lejojë protestuesit paqësorë

Liderët evropianë u janë bashkuar atyre amerikanë në dënimin e asaj që ata e kanë quajtur “humbje e papranueshme e jetëve njerëzore” në protestat në gjithë Iranin dhe i kanë bërë thirrje Teheranit të lejojë që protestuesit paqësorë të shprehin shqetësimet e tyre. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, dhe përfaqësuesja …

Më shumë

Policia i përgjigjet Bashës: Janë ndaluar ata që kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë !

Rama vlerëson policinë shqiptare

Policia e Shtetit ka reguar të martën pas deklaratës së kreut të PD Lulzim Basha, i cili dënoi ndalimin në kufi të disa prej protestuesve që morën pjesë në protestën e opozitës para parlamentit më 18 dhjetor, me rastin e zgjedhjes së kryeprokurorit të ri. Në reagim ndonëse nuk përmendej …

Më shumë

Lojrat Olimpike Dimërore mund të ulin në një takim të nivelit të lartë Korenë e Jugut dhe atë të Veriut.

Koreja e Jugut është e gatshme të ulet për bisedime të nivelit të lartë me Korenë e Veriut në 9 janar, për të diskutuar lidhur me pjesëmarrjen e mundshme të vendit të izoluar në Lojrat Olimpike Dimërore. Oferta e Seulit vjen pas deklaratës së liderit koreano-verior Kim Jong-un se ai …

Më shumë