KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Vrasje mafioze në Tiranë

Vrasja e Kasmit, të dyshuarit çohen në burgje të ndryshme

Një 41 vjeçar i identifikuar me emrin Devi Kasmi ka mbetur i vrarë mbrëmjen e kësaj të hëne në Tiranë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën Kongresi i Manastrit, pranë spitalit të fëmijëve në kryeqytet. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije për Radio Televizionin Publik se 41 vjeçari …

Më shumë

Rama u premton bizneseve doganë elektronike: Në shkurt nuk do të shikoni më doganierë!

Rama u premton bizneseve doganë elektronike: Në shkurt nuk do të shikoni më doganierë!

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar revolucion në fushën e doganave. Të hënën në mbrëmje gjatë cermonisë së dhënies së çmimeve të përvitshme “Bleta e Artë” për bizneset më të suksesshme, zoti Rama tha se në fund të muajit shkurt bizneset nuk do të ballafaqohen më me doganat. “Bashkë me plakat …

Më shumë

Kotzias për bisedimet me Shqipërinë: Çështja çame nuk ekziston!

Kotzias në bisedimet me Shqipërinë: Çështja çame nuk ekziston!

Ministri i jashtëm grek Nikos Kotzias ka deklaruar se çështja çame nuk është pjesë e diskutimeve në negociatat me palën shqiptare, sipas agjencise zyrtare te lajmeve, ANA-MPA. Kotzias ka sqaruar opinionin publik në Greqi si dhe opozitën për bisedimet me Shqipërinë, si dhe takimin me homologun shqiptar Ditmir Bushati në …

Më shumë

Aeroporti i Vlorës, qeveria kërkon leje për shqyrtimin e ofertës

Ministri Gjiknuri për negociatat për Aeroportin e Vlorës

Projekt-ligji për fillimin e negociatave me konsorciumin me ofertën për aeroportin e Vlorës wshtw diskutuar nw komisionin e veprimtarisw prodhuese. Kjo ofertë parashikon një investim prej afro 100 milionë euro. “Do të jetë një projekt tërësisht me financim privat”,- theksoi ministri i infrastruktures dhe energjisw Damian Gjiknuri. I pyetur nga …

Më shumë