KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Lavrov: SHBA kërkojnë të shkatërrojnë marrëveshjen bërthamore mes Iranit dhe fuqive botërore

Lavrov: Sulmi ndaj Skripalit në interes të qeverisë së Britanisë ose forcave speciale britanike

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, akuzoi presidentin amerikan, Donald Trump, se po përpiqet ta shkatërrojë marrëveshjen bërthamore mes Iranit dhe fuqive botërore, duke thënë se deklaratat e Trumpit mund të çojnë në anulimin e marrëveshjes. Gjatë konferencës për gazetarë në Moskë, ku ka folur për politikën e jashtme ruse …

Më shumë

Greqi, grevë tjetër 24 orëshe

Greqi, grevë tjetër 24 orëshe

Greqia është paralizuar nga një grevë e përgjithshme 24 orëshe, e dyta që prej se premtes. Asnjë nga mjetet e transportit nuk është në funksion, çka solli një kaos të vërtetë për trafikun e kryeqytetit Athinë. Në grevë janë përfshirë përfshirëedhe kontrollorët e trafikut ajror. Shumë fluturime të linjave të …

Më shumë