KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Klosi parlajmëron : Do të ndëshkohet kush balsamos apo ekspozon shpendët e rrallë

Gjykata rikthen lejet e guroreve, ministri Klosi: Vendim me hije të forta korruptive

Të gjitha subjektet do ndëshkohen në rast se balsamosin apo ekspozojnë shpendët e rrallë. Nga laguna e Kune-Vainit ku ndodhej për të parë nga afër mbajtjen e censusit kombëtar të shpendëve dimërore të ujit për vitin 2018, ministri i Mjedisit, Blendi Klosi e bëri këtë paralajmërim, ndërsa shpalli aksionin kombëtar …

Më shumë

Tiranë, vjedhje brenda në hipotekë

Tiranë, vjedhje brenda në hipotekë

Një ngjarje e jashtëzakonshme ka ndodhur brenda ambienteve të Hipotekës së Tiranës. Sipas policisë në mesditë “… brenda ambjenteve të zyrave të Hipotekës, në filialin e Postës Shqiptare, një person me kapuç, dyshohet nën kërcënimin e armës, ka vjedhur një shumë ende të papërcaktuar lekësh”. Pasi ka dalë nga godina …

Më shumë

Opozita në nisje të parlamentit: Të ndryshojë kushtetuta dhe zgjedhja e kryeprokurorit

Opozita në nisje të parlamentit: Të ndryshojë kushtetuta dhe zgjedhja e kryeprokurorit

Sesionin e ri parlamentar opozita e bashkuar shqiptare do ta nisi me kërkesën për ndryshimin e kushtetutës si dhe ligjin për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Në mbledhjen e grupit parlamentar demokrat të zhvilluar vetëm pak orë para nisjes së seancës parlamentare, deputetë të Partisë Demokratike, të LSI-së dhe të …

Më shumë

Kujdes nga fruthi!

Fruthi përhapet me shpejtësi

11 raste me fruth janë regjistruar këto 3 ditët e fundit në Spitalin Pediatrik në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Njoftohet se të gjithë fëmijët e infektuar janë të pavaksinuar. Një pjesë e tyre janë të moshës nën 1 vjeç, që do të thotë se nuk e kanë arritur moshën …

Më shumë

Tramp: Nuk jam racist!

Tramp: Nuk jam racist!

Presidenti amerikan Donald Tramp përgënjeshtroi dhe njëherë akuzat se kishte përdorur fraza ofenduese për sa i përket Haitit dhe vendeve afrikane. Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve ai theksoi se nuk ishte racist. “Jo, nuk jam racist. Madje jam personi më pak racist që keni intervistuar ndonjëherë, jua siguroj këtë.” …

Më shumë