KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme mbi reagimet për Greqinë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme mbi reagimet për Greqinë

Duke marrë shkas nga reagimet e sotme të pabazuara në lidhje me procesin e diskutimeve në tërësi më Greqinë, e më posaçërisht për çështjen e delimitimit të hapësirave detare, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme dëshiron të sqarojë opinionin publik se: “Delimitimi i hapësirave detare është në interes të …

Më shumë

Rama: Ne kurajo, dinjitet e mirëkuptim me Greqinë në interes të Shqipërisë

Rama: Ne kurajo, dinjitet e mirëkuptim me Greqinë në interes të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama, fton të gjithë ata që janë dyshues në lidhje me negociatat që Shqipëria po zhvillon me Greqinë, të tregojnë durim deri në finalizimin e marrëveshjes. Në një reagim në mediat sociale, kryeministri shkruan jo pa ironi:”Patriotë me çizme e çamëristë të sapongjizur në kazanin politik e mediatik, …

Më shumë

Kocias: “Nuk bëhet asnjë diskutim për çështjen çame me Shqipërinë”

Ministri i jashtëm grek Nikos Kocias ka deklaruar se nuk bëhet asnjë diskutim për çështjen çame me Shqipërinë. Deklarata është bërë gjatë një interviste në televizionin grek ERT 1. Ndërkaq Ministria e Jashtme greke në rrjetin social Twitter, shkruan se ministri Kocias ka thënë se “nuk bëhet asnjë diskutim për …

Më shumë