KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Begaj pozitive në Anahem?

Media të ndryshme kanë përhapur lajmin se peshëngritësja Romela Begaj, e cila spikati me paraqitjen e saj në Botërorin e Anahemit në SHBA, ku u shpall nënkampione e botës në dygarësh dhe kampione në stilin e shkëputjes,  ka rezultuar pozitive për përdorimin e substancave të ndaluara. Bëhet fjalë për substancën …

Më shumë

Papa nis vizitën në Kili

Arti shqiptar në Vatikan

Papa Françesku ka arritur për vizitë treditore në Kili, me qëllim rikthimin e besueshmërisë te kisha lokale. Zemërimi i popullsisë atje është rritur, për shkak të akuzave për abuzimin seksual të fëmijëve kundër 80 anëtarëve të klerit kilian. Disa priftërinj janë dënuar nga Gjykata e Vatikanit, por protesta kundër mbulimit …

Më shumë