KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Dopingu, Gjoza jep dorëheqje nga posti i presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes

Dopingu, Gjoza jep dorëheqje nga posti i presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes

Elez Gjoza ka dhënë dorëheqjen nga posti i presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Një gjë të tillë e kanë pohuar për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar burime zyrtare pranë organizmit që qeveris shtangës shqiptare. Ato kanë sqaruar se postin e presidentit do ta mbajë përkohësisht presidenti i Nderit, Gudar Beqiraj. …

Më shumë

PD shkresë kuvendit për zgjedhjet e KLP e KLGJ

Opozita ndërkombëtarëve: Ndalni ligjet e qeverisë për kontrollin e mediave on line!

Partia Demokratike i është drejtuar me një shkresë Kuvendit të Shqipërisë, ku akuzon për parregullsi në proçesin e përzgjedhjes së anëtarëve të KLGJ dhe KLP. Sipas demokratëve Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit ka injoruar vlerësimet e bëra nga Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, duke kualifikuar kandidatë të skualifikuar nga ky organ kushtetues …

Më shumë

Marrëdhëniet Shqipëri – Greqi sot në mbrëmje në “Përballë”

Kosova, (mos)marrëveshja e madhe!

Emisioni “Përballë” i gazetarit Lutfi Dervishi që do të transmetohet të premten në mbrëmje në RTSH1HD, do të ketë në vemendje kompleksitetin e marrëdhënieve Shqipëri – Greqi. Të ftuar në studio për të analizuar ecurinë e deritanishme të këtyre marredhenieve mes dy vendeve fqinje ballkanike, si dhe projeksionin e tyre …

Më shumë