KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Bushati: Bisedimet me Kotzias kanë bërë progres të qenësishëm, shpresoj drejt zgjidhjeve konkrete!

Bushati: Bisedimet me Kotzias kanë bërë progres të qenësishëm, shpresoj drejt zgjidhjeve konkrete!

Ministri i jashtëm shqiptar Ditmir Bushati ka deklaruar të shtunën në mbrëmje se bisedimet mes tij dhe homologut grek Nikos Kotzias që po mbahen prej dy ditën në Korçë,  kanë bërë progres të qënësishëm. “Duhet të na mirëkuptoni se këto janë diskutime jo të lehta, sa i përket faktit që …

Më shumë