KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Francë, burgjet në grevë

Një seri sulmesh ndaj rojeve të burgut nga të burgosurit në institucionet anembanë Francës kanë çuar në një grevë mbarëkombëtare në vend. Sindikatat kanë premtuar një “bllokadë totale” të burgjeve , pasi mosmarrëveshja e tyre me qeverinë mbi përmirësimet e sigurisë dhe rritjen e pagave hyn në javën e saj …

Më shumë

Sulm i madh terrorist në Kabul,forcat afgane në sulm për rimarrjen e hotelit

Forcat afgane të sigurisë kanë luftuar për gjatë gjithë natës për të fituar kontrollin në një hotel luksoz në Kabul, i cili u sulmua nga militantë duke vrarë disa njerëz. Personat e armatosur sulmuan Hotelin “Interkontinental” të shtunën mbrëma, duke qëlluar vizitorët dhe stafin. Dy nga sulmuesit janë vrarë dhe …

Më shumë