KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Greqia përshëndet nxjerrjen e eshtrave të ushtarëve grekë që humbën jetën gjatë L2B në Shqipëri

Greqia përshëndet nxjerrjen e eshtrave të ushtarëve grekë që humbën jetën gjatë L2B në Shqipëri

Ministria e jashtme greke mirëpret procesin e nxjerrjes së eshtrave dhe identifikimit të ushtarëve grekë që humbën jetën gjatë Luftës së Dytë Botërore në Shqipëri. Në një deklaratë të posaçme ministria e jashtme greke e vlerëson këtë si një hap të rëndësishëm për qetësimin e shpirtrave. Ministria e jashtme greke …

Më shumë

Punonjësit e naftës thërrasin në interpelancë kryeministrin Rama

Punonjësit e naftës thërrasin në interpelancë kryeministrin Rama

Punonjësi e UPTHN në Ballsh po zhvillojnë përmes Platformës së Bashkëqeverisjes me Njerëzit, një interpelancë me kryeministrin Edi Rama dhe ministrat Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetaj. Në vemendje janë shqetësimet e tyre lidhur me rivënien në punë të rafinerisë dhe marrjen e pagave e pagesave të prapambetra. Interpelanca u zhvillua …

Më shumë

Vritet studentja në Tiranë

Një krim pasioni tronditi dje kryeqytetin kur një 21-vjeçare është vrarë me armë zjarri nga një bashkëqytetar i saj, ngjarje e regjistruar para Fakultetit të Mjekësisë. Arjela Murati studente e Drejtësisë mësohet se u qëllua për vdekje pasi refuzonte të lidhej me 23-vjeçarin Aldiosen Belulaj, ky i fundit me profesion …

Më shumë