KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Basha mbledh aleatët në PD

Një ditë para protestës në Bulevardin kryesor të Tiranës Lulzim Basha mblodhi aleatët në selinë e Partisë Demokratike. Takimi po zhvillohet edhe në këto çaste që flasim dhe mendohet se qëllimi i saj është koordinimi i veprimeve të fundit, pak orë para protestës së të shtunës. Në selinë e demokratëve të …

Më shumë

Fruthi, 32 fëmijë të prekur

Fruthi vazhdon të prekë fëmijë të tjerë. Ka shkuar në 27 numri i rasteve të konfirmuara nga Instituti i Shëndetit Publik ndërkohë që dyshohen edhe 7 të tjerë që janë në proçes testimi. Sipas specialistëve të këtij instituti, fëmijët po ndiqen me kujdes të plotë në shërbimin infektiv të spitalit …

Më shumë

Orkestra e RTSH, koncert me emrat më të spikatur të historisë së muzikës

Orkestra e RTSH, koncert me emrat më të spikatur të historisë së muzikës

Bethoven, Robert Shuman dhe Mendelson janë kolona të muzikës gjermane dhe asaj botërore e pikërisht mbi këto mbështetet koncerti i orkestrës simfonike të RTSH këtë të premte. Dirigjimi i këtij koncerti të pasur me repertore i është besuar dirigjentit Mateusz Moleda që vjen nga Gjermania dhe përkufizohet si një nga …

Më shumë